CANGUR 2021

XXVI Cangur SCM 2021      

Enguany 71 alumnes del centre han participat a les Proves Cangur i 19  d’ells han obtingut puntuacions dins del 6 % de les millors.

Premis
En Guillem Vizcarro Sánchez del Valle ha estat 10è dels 19334 participants de 1r d’ESO a Catalunya i en Daniel Hurtado Labandeira ha estat 14è dels 10609 participants de 4t d’ESO a Catalunya.
Tots dos han estat premiats per la Societat Catalana de Matemàtiques a l’acte de repartiment de premis que va tenir lloc el 16 de juny al Palau de Congressos de Barcelona.

Mencions Honorífiques

Altres 5 alumnes també tenen puntuacions dins de l’1%  de les millors i obtenen Menció Honorífica atorgada per la SCM.
A 1r ESO
(19334 participants) ) obtenen MH: Sergi Puigdollers Fuillerat (60è) i  Abril Catalán Ribolleda (167è)
A 2n ESO
(17458 participants) obté MH: Alejandro Hermoso Arias (123è), 
A 3r ESO (15825 participants) obté MH Ainoa García Romero (141è)
A 1r de Batxillerat (3772 participants) obté MH Martí Canals Codina (35è)

alumnes dins del 6 % de les millors puntuacions del seu nivell

1r ESO (1
9334 participants)

NomPuntsPosició%
Guillem Vizcarro Sánchez del Valle127.510Premiat
Sergi Puigdollers Fuillerat116.25600.31MH
Abril Catalán Ribolleda107.51670.86 MH
Bruno Carrillo Muñoz104.752481.28
Aina Tamboleo Zamora102.253341.73
Emma Gasch Berga97.55042.60
Arnau Benabarre Feliu93.757143.69
Pol Ferrer Gisbert93.07814.04
Joan Méndez Santamaria89.510705.53

2n ESO (17458 participants)

NomPuntsPosició%
Alejandro Hermoso Arias101.51230.70 MH


3r ESO (16684 participants)

NomPuntsPosició%
 Ainoa García Romero95.501410.89 MH
Marcel Lemus Call92.751841.16
Adrià Vila Plana91.752111.33
Pau Solans Espuña873612.28

4t ESO  (9654 participants)

NomPuntsPosició%
Daniel Hurtado Labandeira115.014Premiat
Amal Dokkar el Hamoudi96.751161.20
Set Catalán Ribolleda90.752102.18
Shengyu Lu89.02582.67
Marc Feixat Cardero88.02943.05

1r Batxillerat (3772 participants)

NomPuntsPosició%
Martí Canals Codina93.25350.93
Ariana Yang Conde Hesse87701.86

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s