PROVES CANGUR 2022

XXVII Cangur de la SCM 2022 

El curs 2021-22 han participat a les Proves Cangur 85 alumnes d’ESO i Batxillerat del centre que han obtingut uns resultats  excel·lents.


Premis
La Mar Domínguez Galceran ha quedat tercera a 2n de Batxillerat, dels 2711 participants a Catalunya en aquest nivell.
En Guillem Vizcarro Sánchez del Valle ha estat 11è dels 20021 participants a 2n d’ESO a Catalunya.
Han estat premiats per la Societat Catalana de Matemàtiques a l’acte de repartiment de premis que va tenir lloc el 23 de maig al Palau de Congressos de Barcelona.
Fotografies de l’acte de lliurament de premis

 
Mencions Honorífiques

A més dels anteriors,  n’hi ha hagut altres 7 alumnes amb puntuacions dins de l’1%  de les millors i que, per tant, han obtingut  Menció Honorífica atorgada per la SCM.

A 1r ESO (21558 participants) han obtingut  MH: Ronel Daniel de la Cruz Gonzáles (122è) i  Biel Domingo Prats (194è)

A 2n ESO (20021 participants) ha obtingut MH: Abril Catalán Ribolleda (28a)

A 3r ESO (17073 participants) ha obtingut MH Alejandro Hermoso Arias (58è)

A 4t ESO (12160 participants) ) han obtingut MH: Lucas Sánchez Díaz (33è) i Adrià Vila Plana (122è)

A 2n de Batxillerat (2711 participants) ha obtingut MH Jan Bassols Armengol (23è)

Alumnat amb puntuacions dins del 6 % de les millors del seu nivell (publicat al web del Cangur)

1r ESO: 21558 participants a Catalunya

NomPuntsPosicióPosició (%)
Ronel Daniel de la Cruz Gonzáles120.01220.57 MH
Biel Domingo Prats115.01940.90 MH
Michael-robin Lock Serre100.56493.01
Jana Alonso Marín96.258754.06
Matilda Collado Tormo94.759914.59

2n ESO: 20021 participants a Catalunya

NomPuntsPosicióPosició (%)
Guillem Vizcarro Sánchez del Valle128.75110.05  Premiat
Abril Catalán Ribolleda121.0280.14  MH
Sergi Puigdollers Fuillerat94.52401.20
Ona Yagüe Pérez88.53851.92
Joan Méndez Santamaria87.04382.19
Emma Gasch Berga84.255342.67
Pol Ferrer Gisbert83.255692.84
Pol Ruiz Camps83.255692.84
Aina Tamboleo Zamora80.07263.63
Berta Vila Plana74.011185.82


3r ESO
: 17073 participants a Catalunya

NomPuntsPosicióPosició (%)
Alejandro Hermoso Arias105.25580.34  MH
Gisele Jaccottet Lopes Pires74.58354,89
Reyna Gracia Masa Mendoza73.59285.44

4t ESO: 12160 participants a Catalunya

NomPuntsPosicióPosició (%)
Lucas Sánchez Díaz113.5330.27  MH
Adrià Vila Plana100.251221.0    MH
Pau Solans Espuña90.752812.31
Ainoa García Romero87.53783.11
Marçal Carol Carré82.755514.53
Marcel Lemus Call80.756635.45

2n Batxillerat: 2711 participants a Catalunya

NomPuntsPosicióPosició (%)
Mar Domínguez Galceran128.7530.11  Premiada
Jan Bassols Armengol102.25230.85  MH
Martí Canals Codina89.25782.87
Ariana Yang Conde Hesse85.01204.41



.

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s